Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Serwery czasu NTP, synchronizacja czasu w sieci LAN, czas przez Ethernet

Serwery NTP NETSILON 7

Serwery czasu NTP
są niezastąpione wszędzie tam, gdzie w ramach infrastruktury informatycznej połączonej siecią LAN (Ethernet) pracują różne, ważne systemy takie jak monitoring CCTV, sygnalizacja alarmowa, systemy przeciwpożarowe, systemy rozliczania czasu pracy, systemy sterowania produkcją i procesami, systemy wskazywania czasu i wiele innych.
W każdej z rozbudowanych instalacji bazującej na strukturze sieci LAN istotne jest aby każdy z pracujących systemów posiadał jako bazę ten sam, i co również ważne, dokładny czas.

W takich sytuacjach z pomocą przychodzą rozwiązania serwerów czasu NTP, które dodatkowo można wzbogacić o dodatkowe rodzaje wyjść takie jak wyjścia w standardzie AFNOR, wyjścia impulsowe 24VDC, wyjścia światłowodowe, PTP, 1PPS czy też wyjścia analogowe pętli prądowej.

Synchronizacja czasu w sieciach LAN

Źródłem czasu wzorcowego w serwerach NETSILON jest informacja o czasie zegarów cezowych pracujących na każdym z satelitów globalnego systemu lokalizacyjnego GPS lub GNSS (GPS, Galileo, Beidou, Glonass). Jednoczesny odbiór informacji o aktualnym czasie UTC z kilku satelitów pozwala na wyznaczenie aktualnego czasu z dokładnością sięgającą 1x10-11 sekundy (maksymalna możliwa odchyłka podawanego przez serwer aktualnego czasu wynosi: 0,000 000 000 01 sekundy).

Serwery czasu Netsilon dostępne są w trzech podstawowych wersjach: Netsilon 7 TCXO, Netsilon 9 OCXO oraz Netsilon 11 OCXO. Szeroka gama kart rozszerzeń pozwala dostosować każdy z serwerów do indywidualnych wymagań użytkownika. Zależnie od wersji, zasilanie serwerów Netsilon możliwe jest za pomocą napięcia stałego (DC) lub przemiennego (AC).  Dla użytkowników wymagających najwyższej niezawodności proponujemy wykonania wyposażone w redundantny zasilacz  AC + AC, lub AC + DC.

Porównanie serwerów Netsilon

Więcej szczegółów technicznych opisanych jest w poniższych kartach katalogowych oraz katalogu obrazującym podstawowe różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami serwerów Netsilon. W przypadku powstania jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania i pomożemy w doborze optymalnego rozwiązania pasującego do potrzeb.

copyright © 2016 | projekt serwisu IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl